ילדים או מבוגרים, בעלי ידע מוקדם בעיצוב ומלאכות או בעלי חלומות – בית הספר של העיר הוא המקום למי שמתעניינים בסביבתם, שרוצים לבנות, לצייר, לתכנן, ללמוד ולדעת על אדריכלות והחיים בעיר, שאוהבים לדבר על דברים שיוצרים בידיים, שמעוניינים לעבוד עם אדריכלים, מעצבים ואמנים.

הפעילות שלנו התנסותית, חוויתית, מגוונת ומתאימה לכל גיל, מאפשרת להוציא לפועל רעיונות ומספקת כלים וסיוע תיאורטי ומעשי.

בית הספר של העיר מקדם חשיבה רב-תחומית על העיר, ורואה בה מרחב למחקר פעיל, ספונטני ורב חושי; מקום שבו אנחנו לומדים זה מזה, חולקים ידע, רעיונות, מחשבות, כישורים וניסיון. החזון שלנו משלב תיאוריה ופרקטיקה, התנסות ולימוד מתוך עשייה, במטרה ליצור מפגשים בלתי אמצעיים בין ילדים, מבוגרים, אנשי מקצוע והקהל הרחב.

 

אדריכלות היא לא רק עיצוב ותכנון – היא אומנות, טכנולוגיה, היסטוריה, מדע ופילוסופיה. היא מגלמת בתוכה את המאפיינים של עיר כמרחב חברתי, פוליטי וכלכלי. יש בה פונקציונליות ואסתטיקה, שילוב בין חזון לבין יישום. לכל אלה יש השפעה על חיינו בעיר – על חווית המגורים שלנו.

 

כפי שספר לא קיים בלי הסיפור ששוכן בין דפיו, כך בניין לא מתקיים ללא אנשים. אדריכלות עוסקת באנשים ובבניינים, במחשבה על עירוניות ומגורים. אדריכלות היא חווית החלל והמרחב והשפעתו על היחסים שבין בני האדם, החי והצומח. אדריכלות היא שפה שבאמצעותה אנחנו חשים ומבטאים את יחסנו למרחב. אנחנו גרים בבניינים, עובדים, לומדים ואוכלים בתוכם. והאדריכלות עוסקת במשמעות ובאופן המגורים שלנו בעיר.

 

אנשי בית הספר של העיר הם אדריכלים/ות, מעצבים/ות ואומנים/ות הפועלים יחד בפיתוח, כתיבה והדרכה של תוכניות רב־תחומיות, הכוללות שיעורים, סיורים וסדנאות בבית ליבלינג ובבתי ספר ברחבי העיר. 

״כדי ליצור, ראשית יש להטיל ספק בכל״ 

 איילין גריי

הרשמו לדיוור שלנו

שעות פעילות

 

ימים א, עד ‬ה בשעות 8:00–19:00
ימי ו בשעות 8:00–14:00
שבת 10:00–18:00

הכניסה חופשית

צרו קשר

03-7431025

אידלסון 29, תל־אביב–יפו

liebling@whitecitycenter.org

  • Twitter_Social_Icon_Rounded_Square_Color
  • glyph-logo_May2016-01
  • f_logo_RGB-Black_1024_1024

פרויקט משותף של עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה