תאריך ושעה

בית ליבלינג

מקום

עברית

שפה

50₪

מחיר

טרנספראומבאו: ליבלינג – אירוע נעילה

לערב אחד ויחיד, לרגל נעילת התערוכה והשקת ספר המחקר ״הליפט״, יתווספו מימדים נוספים לעבודות המוצגות דרך הופעה חיה ושיחות על כתיבה ועל יצירה מחודשת של נרטיבים היסטוריים נשכחים.

תוכנית הערב:
20:00 נתחיל בשיחה על ״הליפט״, ספר המחקר הסוקר את הפרויקט, בהשתתפות אוצרת התערוכה הילה כהן־שניידרמן, ענת זלצר, עורכת ובמאית של תוכניות וסדרות תיעודיות, ואיאן שטרנהל, מוציא לאור. הם ידונו בשאלות האם ההצפה המחודשת של נרטיבים יכולה לשנות את האופן שבו מקום נתפש, והאם הנרטיב של העיר הלבנה משתנה. נמשיך בשיחה עם האומנים המשתתפים בתערוכה אשר ידברו על תהליך העבודה בפרוייקט מחקר אמנותי. ונסיים בשיחה בין האמן ניר שאולוף והמפיק המוזיקלי אבשלום אריאל.

21:30 ״נפילתו ונפילתו של מר כפתור״ - בכורה עולמית!
ביצוע חי של האופרטה שנכתבה במלאכת הרכבה עדינה של קולאז׳ כפול – טקסטואלי ומוזיקלי. בכתיבת האופרטה עובדו טקסטים ארכיונים בהשראת סיפורו הטרגי־קומי של מר קנופף, הפקיד שהשאיר את חותמו ואת חותמתו על הסחורות שהגיעו מגרמניה, ונעשתה עבודת עריכה מוזיקלית המתבססת על חמש יצירות של מלחיני באוהאוס.
מנצח ומנהל מוסיקלי: דור מגן

תערוכת הפתיחה של בית ליבלינג עוסקת בהסכמי ההעברה, פרק שנוי במחלוקת בתולדות הציונות. הסכמי ההעברה היו הסכמים פוליטיים, שביססו קשרי מסחר בין השלטון הנאצי לבין התנועה הציונית בשנות השלושים של המאה העשרים, וסייעו לעשרות אלפי יהודים מגרמניה לעלות ארצה. התערוכה מציגה עבודות שנוצרו עבור בית ליבלינג ונשענת על ממצאים שהתגלו בו, והיא תולדה של שיתוף פעולה בין היוצרים עילית אזולאי, יונתן טואיטו, לו מוריה, ניר שאולוף והאוצרת הילה כהן־שניידרמן.

בסיוע מענק מיוחד מטעם קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות תל-אביב

עוד אירועים

צילום: יעל שמידט

צורה כדיאלוג

מסיבת באוהאוס

צילום: יעל שמידט

דיאלוגים כצורה

הרשמו לדיוור שלנו

שעות פעילות

 

ימים א, עד ‬ה בשעות 8:00–17:00
ימי ו בשעות 8:00–14:00

שבת 10:00–16:00

הכניסה חופשית

צרו קשר

03-7431025

אידלסון 29, תל־אביב–יפו

liebling@whitecitycenter.org

  • Twitter_Social_Icon_Rounded_Square_Color
  • glyph-logo_May2016-01
  • f_logo_RGB-Black_1024_1024

פרויקט משותף של עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה